Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği

Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Ailelerimizin temelini oluşturan, geleceğimizin şekillenmesinde ve hayata hazırlanmamızda büyük katkı sağlayan, bizlerin faydalı birer bireyler, nesiller olabilmemiz için her türlü zorluğu üstlenerek, sınırsız sevgiyle bizi yetiştirmeye çalışan annelerimizin koşulsuz ve sınırsız sevgi, hoşgörü, şefkat ve güzellikleri bir gün ile değil hayatımız boyu hatırlanmalıdır. 
 
Sevginin kaynağı olan annelerimizin el üstünde tutulduğu bir dünyada, kıymetlerinin bir gün bile unutulmaması dileğiyle. Annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

devamı »

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günü olan 23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Bu anlamlı gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tarihe geçmiştir.
 
Çocuklara olan sevgisini bu armağan ile dünyaya kanıtlayan Atatürk, milletimizin bağımsızlığı için başlattığı mücadelenin en büyük adımını da atmıştır. Atatürk'ün milletimizin aydınlık geleceği olarak gördüğü çocukların, görev ve sorumluluklarını bilinçli bir şekilde yerine getirdiği ve onun izinden ayrılmadan yetişen bir nesil olmalarını diliyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

devamı »

50. Kütüphane Haftası

Her yaştan kesimin hayat boyu öğrenme sürecine en büyük katkıyı sağlayan kütüphaneler toplumların gelişmelerinde önemli rol oynayan kurumlardır. 
 
İnsanlar kendilerini geliştirmek, günlük hayatlarında birçok sorunun çözümüne ulaşmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için bilgiye ihtiyaç duyarlar. Kütüphaneler yaşantımızda öğrenme, bilgi edinme, araştırma döngüsünün iskeletini oluşturmaktadır. Bu kurumlar ayrıca bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin, kültür zenginliğinin en önemli temsilcisidir.
 
Kültürel zenginliği ile gelişmiş bir Türkiye dileğiyle, 50. Kütüphane Haftası’nı kutlarız.

devamı »