Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği

Sosyal Medya Sansürü

Sosyal Medya Sansürü

Değerli Üye ve Meslektaşlarımız,
 
Bilgi teknolojileri ve bu teknolojilerin en önemli yansımalarından biri olan Internet erişimi, 16 Mayıs 2011 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan raporla birlikte insan hakları kapsamında yer almıştır.

devamı »

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü

Türk milletinin azmi ve inancıyla kazandığı, adının tarihe altın harflerle yazıldığı bir kahramanlık mücadelesinin 99. yıl dönümü bugün.
 
18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale'de elde ettiği üstün başarı ile Türk milleti "Çanakkale'nin Geçilmezliğini" tüm dünyaya göstermiş, bağımsızlıklarının karşısında hiçbir gücün duramayacağını kanıtlamışlardır. 
 
Bugün bu kahramanlık mücadelesinin zaferini, aynı birlik ve beraberlik içerisinde korumalı, bu milli bilinci gelecek nesillere aktarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle başta önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları, gazi ve şehitlerimizi şükranla anıyoruz. 

devamı »

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Bugün O'nu kaybetmenin hüznünü yaşarken, O'na olan inancımızı bir kez daha tazeliyoruz.
 
Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş 'en büyük eser' olan Türkiye Cumhuriyeti'nin emanet edildiği genç nesiller olarak; Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti koruyacağımıza bir kez daha söz veriyoruz. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem, saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

devamı »