Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği

50. Kütüphane Haftası

Her yaştan kesimin hayat boyu öğrenme sürecine en büyük katkıyı sağlayan kütüphaneler toplumların gelişmelerinde önemli rol oynayan kurumlardır. 
 
İnsanlar kendilerini geliştirmek, günlük hayatlarında birçok sorunun çözümüne ulaşmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için bilgiye ihtiyaç duyarlar. Kütüphaneler yaşantımızda öğrenme, bilgi edinme, araştırma döngüsünün iskeletini oluşturmaktadır. Bu kurumlar ayrıca bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin, kültür zenginliğinin en önemli temsilcisidir.
 
Kültürel zenginliği ile gelişmiş bir Türkiye dileğiyle, 50. Kütüphane Haftası’nı kutlarız.

devamı »

Sosyal Medya Sansürü

Sosyal Medya Sansürü

Değerli Üye ve Meslektaşlarımız,
 
Bilgi teknolojileri ve bu teknolojilerin en önemli yansımalarından biri olan Internet erişimi, 16 Mayıs 2011 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan raporla birlikte insan hakları kapsamında yer almıştır.

devamı »

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü

Türk milletinin azmi ve inancıyla kazandığı, adının tarihe altın harflerle yazıldığı bir kahramanlık mücadelesinin 99. yıl dönümü bugün.
 
18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale'de elde ettiği üstün başarı ile Türk milleti "Çanakkale'nin Geçilmezliğini" tüm dünyaya göstermiş, bağımsızlıklarının karşısında hiçbir gücün duramayacağını kanıtlamışlardır. 
 
Bugün bu kahramanlık mücadelesinin zaferini, aynı birlik ve beraberlik içerisinde korumalı, bu milli bilinci gelecek nesillere aktarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle başta önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları, gazi ve şehitlerimizi şükranla anıyoruz. 

devamı »