Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Yıllarca süren bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinin ardından gerçekleştirilen siyasi devrimlerin en önemlilerinden biri olan ve egemenliğin tam anlamıyla kayıtsız şartsız Türk milletine ait olduğu Cumhuriyet yönetiminin sonsuza dek emanetçileri ve bekçileriyiz.
 
Atatürk'ün kurduğu çağdaş, demokratik, laik Cumhuriyetin gücünü bizlerden aldığını unutmadan; geleceğe büyük bir ümit, inanç ve kararlılıkla yürümemiz gerektiğinin bilinciyle, başta önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, gazi ve şehitlerimizi şükranla anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 

devamı »

Kurban Bayramı Kutlaması

Kalabalık sofralarda sevgilerin paylaşıldığı, umut ve sevincin ortak olup özlemlerin giderildiği, sağlıklı ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmenizi dileriz. İyi bayramlar.

devamı »

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması

Bu yıl, bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyecek şekilde yaşamak isteyen uluslara önemli bir örnek olan milletimizin, kazanmış olduğu zaferinin 91. yılıdır. Egemenliğimizin kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırıldığı 30 Ağustos zaferinin 91. yılını birlik ve beraberlik içerisinde kutlarken; başta önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları, gazi ve şehitlerimizi şükranla anıyoruz.

devamı »