Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği

Bilgi Dünyası Dergisi 14. Cilt 1. Sayısı Yayınlandı

Bilgi Dünyası Dergisi 14. Cilt 1. Sayısı Yayınlandı

Bilgi Dünyası dergisinin 14. Cilt 1. sayısı yayınlanmıştır. Bu sayıda 8 hakemli makaleye, 4 görüşe ve 2 kitap tanıtımına yer verilmiştir.

devamı »

ÜNAK-Türkiye Sayısallaştırma Çalışma Grubu İşbirliği

IRCICA’nın ev sahipliğinde 17 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen “Yazma ve Nadir Eserlerin Sayısallaştırılmasına Yönelik Çalışma Gruplarının Oluşturulması Çalıştayı”na Derneğimizin adına üyelerimiz Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden Doç. Dr. Fatih Rukancı ve Doç. Dr. Hakan Anameriç katılmışlardır. Bu çalıştay sonucunda Doç. Dr. Fatih Rukancı, Doç. Dr. Hakan Anameriç, Dernek Başkanı Nevzat Özel ve Dernek Başkan Yardımcısı Tolga Çakmak, “Kataloglama/Metadata/RDA Çalışmaları”, “Ulusal ve Uluslararası Projeler” ve “Standartlar” komisyonlarında görev almışlardır.

devamı »

ÜNAK Portalı ve Web Çalışmaları

Değerli ÜNAK Üyeleri,
 
Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği yönetim kurulu olarak öncelikli çalışmalarımız arasında yer alan ÜNAK web sayfasının geliştirilmesi ve ÜNAK Üyelerine yönelik özelleştirme sağlayan bir içerik yönetimi sisteminin kurulması çalışmaları tamamlanmak üzeredir. 
 
Kısa bir süre sonra açılacak olan Üye Girişi bölümü ile birlikte ÜNAK üyeleri, http://unak.org.tr portalı üzerinden üye girişi yaparak, dernek üyelik ve aidat durum bilgilerine erişim sağlayabileceklerdir.

devamı »